6 نکته مهم برای مراقبت بعد از فیبروز ابرو

ژانویه, 2021 بدون نظر مقالات

شاید عبارت میکروبلیدینگ ابرو یا فیبروز ابرو به گوش‌تان خورده باشد. میکروبلیدینگ یکی از روش‌های آرایش نیمه دائمی ابرو می‌باشد. در این مقاله با نکات مهم مراقبت بعد از فیبروز ابرو ، مواردی که باید قبل از انجام فیبروز ابرو رعایت کنید و چگونگی انجام میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز آشنا می‌شویم.

نتایج میکروبلیدینگ برای اغلب خانم‌ها راضی‌کننده و معجزه آساست. اگر ابروهای کم پشتی داشته باشید، با روش کم خطر میکروبلیدینگ می‌توانید لذت داشتن ابروهایی زیبا و پرپشت را تجربه کنید.

با این حال برای حاصل شدن بهترین نتیجه توصیه می‌شود که نکاتی را برای مراقبت بعد از فیبروز ابرو رعایت کنید. با عمل به نکاتی که در ادامه با هم می‌خوانیم، می‌توانید زیبایی و جلوه‌ی طبیعی ابروهای خود را تضمین کنید.

میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز چیست و چگونه انجام می‌شود؟

میکروبلیدینگ ابرو یا فیبروز ابرو
میکروبلیدینگ ابرو یا فیبروز ابرو

به طور کلی میکروبلیدینگ و به صورت جزئی روش فیبروز ابرو، با کمی تفاوت تقریبا همان تاتو کردن است. در روش فیبروز از یک قلم نوک تیز استفاده می‌شود که در سر آن تعداد زیادی سوزن ریز و ظریف قرار گرفته است. این سوزن‌های نازک، رنگ‌دانه‌های مورد نظر را با دقت بالا به سطح پوست تزریق می‌کنند.

دقت بالای این دستگاه باعث می‌شود که نتیجه بسیار طبیعی جلوه کند. رنگ رنگدانه‌های تزریقی با توجه به رنگ مو و ابروها، پوست بدن و چشم‌ها انتخاب می‌شود.
همانطور که بالاتر اشاره کردیم، میکروبلیدینگ ابرو با روش فیبروز، یک روش آرایشی نیمه دائمی محسوب می‌شود. پوست‌های چرب بعد از 12 ماه و پوست‌های معمولی حداکثر 18 ماه بعد از بار اول، نیاز به ترمیم دارند. اگر نکات مهم مراقبت بعد از فیبروز ابرو را به درستی رعایت کنید موعد ترمیم به تعویق خواهد افتاد.

مراقبت بعد از فیبروز ابرو: عوارض احتمالی میکروبلیدینگ

اصلی‌ترین عارضه‌ی جانبی که ممکن است پیش بیاید عفونت پوست می‌باشد. این عفونت می‌تواند ناشی از تورم نواحی ابرو یا عکس العمل‌های آلرژیک به رنگ‌دانه‌های مصنوعی باشد. نشانه‌ی اصلی که می‌تواند به خاطر عفونت حاصل شود، تورم و قرمزی بیش از حد و طولانی‌مدت و ترشح مایع زردرنگ از ناحیه‌ی تاتو شده می‌باشد.

همچنین بخوانید: آیا هاشور زدن ابرو ضرر دارد؟

در ادامه کل فرایند را به تفصیل توضیح می‌دهیم اما همین حالا بهتر است بدانیم که قرمزی پوست، درد و سوزش خفیف در ناحیه‌ی ابروها در روزهای ابتدایی طبیعی هستند. با این حال اگر احساس ناراحتی و نگرانی کردید توصیه می‌کنیم هرچه سریع‌تر به پیگمنتر خود مراجعه کنید.

گروه‌های زیر باید از انجام فیبروز ابرو خودداری کنند:

 • افرادی که به بیماری‌های کبدی یا ویروسی مبتلا هستند
 • افرادی که به تازگی جراحی پیوند اعضای بدن انجام داده‌اند
 • افراد باردار

آمادگی‌های قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز

 • حداقل تا سه روز پیش از فیبروز از رنگ کردن یا اصلاح ابرو خودداری کنید
 • حداقل تا دو هفته قبل از انجام میکروبلیدینگ ویتامین‌های گروه E و روغن ماهی مصرف نکنید
 • حداقل تا دو هفته پیش از فیبروز ابرو از قرار گرفتن در معرض تابش نور شدید خورشید خودداری کنید
 • حداقل تا دو هفته قبل از انجام میکروبلیدینگ از روش‌های مختلف برداشتن موهای ابرو مثل لیزر، وکس و الکترولیز اجتناب کنید

روند ترمیم پوست و نکات مهم برای مراقبت بعد از فیبروز ابرو

مراقبت بعد از فیبروز ابرو
مراقبت بعد از فیبروز ابرو

بعد از انجام میکروبلیدینگ تا حدود یک هفته بعد از آن، ابروها خیلی تیره و تیز به نظر می‌آیند. دلیل این اتفاق این است که رنگدانه‌ها هنوز به شکل کامل جذب نشده‌اند و تازه هستند. بعد از آن کم‌کم آن ناحیه قرمز می‌شود و حالتی شبیه آفتاب‌سوختگی پیدا می‌کند. اگر کمی سوزش داشته باشید هم طبیعی است.

سپس به مرور نواحی ابروها پوست‌پوست می‌شوند. ممکن است این اتفاق برای همه نیفتد. اما اگر برای شما پیش آمد، به هیچ وجه زخم‌ها و پوسته‌های خشک‌شده را جدا نکنید. بگذارید زخم‌ها به صورت طبیعی ترمیم شوند و پوسته‌ها خودشان جدا شوند. در این مرحله به خاطر سفید و خشک شدن پوست آن ناحیه، ممکن است ابروهای‌تان کمرنگ‌تر شوند اما نگران نباشید چون این حالت موقت هم بخشی از فرایند است.

حدود یک تا یک و نیم ماه بعد از عمل میکروبلیدینگ رنگ اصلی و نهایی ابروهای جدید شما مشخص می‌شود. در آخر ابروهای شما نه به تیرگی و تیزی و مصنوعیت روزهای اول بعد از عمل است و نه به سفیدی و کمرنگی زمانی که بر روی آن پوسته‌های خشک‌شده قرار داشت. اگر نکات مراقبت بعد از فیبروز ابرو را به درستی انجام دهید، ابروهایی زیبا، متقارن و با ظاهری طبیعی خواهید داشت.

نکاتی که باید برای مراقبت بعد از فیبروز ابرو رعایت کنید به شرح زیر می‌باشند:

 1. تا ده روز از هر نوع تماس مستقیم ابروها با بخار و رطوبت اجتناب کنید. هرچقدر که کمتر در معرض رطوبت قرار بگیرند فرایند قرارگیری و تثبیت رنگدانه‌ها بهتر و دقیق‌تر رخ می‌دهد. توصیه می‌شود که اگر خواستید صورت‌تان را تمیز کنید از دستمال مرطوب یا حوله‌ی مرطوب استفاده کنید و مراقب باشید تا جای ممکن رطوبت با ابروهای‌تان تماس نداشته باشد.
 2. برای بهبود یافتن و مراقبت بعد از فیبروز ابرو تا حداقل ده روز از مواد آرایشی بهداشتی استفاده نکنید. ابروهای‌تان را رنگ نکنید. به طور کلی سعی کنید در آن ناحیه تغییری ایجاد نکنید.
 3. اگر پوست‌ اطراف ابروها بیش از حد خشک شد می‌توانید از مقدار کمی مرطوب‌کننده‌ی بدون اسانس‌ و مواد معطر استفاده کنید.
 4. تا ده روز از ورزش سنگین و هر فعالیتی که موجب عرق کردن می‌شود خودداری کنید.
 5. تا زمانی که دوره‌ی ترمیم ابروها کامل نشده است از قرار گرفتن در محیط‌های مرطوب مانند استخر، سونا و یا حمام گرفتن برای مدت طولانی اجتناب کنید.
 6. پیگمنتر به شما کرم‌ها و یا پمادهایی توصیه می‌کند که پیشنهاد می‌کنیم حتما با دقت تمام از آن‌ها استفاده کنید.

انجام دوباره‌ی میکروبلیدینگ و ترمیم آن

ممکن است پس از معلوم شدن ظاهر نهایی و انجام تمام نکات مراقبت بعد از فیبروز ابرو ابروهای‌تان تغییراتی در آن اعمال کنید یا رنگدانه‌ها به خوبی تثبیت نشده باشند. حتی اگر هیچ مشکلی هم ندارید باز هم بهتر است با توجه کیفیت و نوع رنگدانه‌های مصرف شده و نوع پوست‌تان، زمانی برای جلسه‌ی ترمیم رنگدانه‌ها در نظر بگیرید. قبل‌تر هم گفتیم، پوست‌های چرب حدود 12 ماه بعد از عمل و پوست‌های معمولی تا حداکثر 18 ماه پس از عمل به ترمیم نیاز خواهند داشت.

مقاله پیشنهادی: مزایا و معایب میکروپیگمنتیشن ابرو

جمع‌بندی

در این مقاله به عوارض و نکاتی که باید برای مراقبت بعد از فیبروز ابرو رعایت نمایید پرداخته شد. با رعایت نکات ساده‌ای که در این مقاله از آن‌ها یاد شد می‌توانید تا حدودی زمان ترمیم را به تاخیر بیاندازید. توجه داشته باشید که در صورت مواجهه با هر نوع مشکلی پس از عمل میکروبلیدینگ یا فیبروز ابرو حتما آن را با پیگمنتر خود در میان بگذارید.

امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 5 =