ژانویه, 2021 بدون نظر مقالات, ميكروپيگمنتيشن, میکروبلیدینگ

ابرو یکی از اجزای صورت است که شکل آن، بر زیبایی کل صورت اثر می‌گذارد. بخشی از میمیک‌های صورت مثل اخم، لبخند یا حالت تعجب با کمک ابرو انجام می‌شوند. یکی از بهترین روش‌های آرایش ابرو، آرایش دائم ابرو است.

حالت ابرو می‌تواند صورت را پهن و چاق‌تر یا کشیده و لاغرتر از چیزی که هست نشان دهد. در صورت داشتن ابروهای نازیبا و نامناسب، حتی ممکن است چهره پیرتر از واقعیت به نظر برسد.

وسایل آرایشی مختلفی مثل ریمل‌ها، مداد‌ها و سایه‌ها در انواع و رنگ‌‌بندی‌های گوناگون وجود دارند که با آن‌ها می‌توان ابرو را آرایش کرد. با این که خانم‌ها می‌توانند از تمام این لوازم استفاده کنند اما معمولا ابروهای‌شان به شکل دلخواه در نمی‌آید و‌ از نتیجه‌ی کارشان راضی نیستند.

همچنین بخوانید: آیا هاشور ابرو ضرر دارد

در گذشته تنها آرایش دائم، تاتو کردن بود که ظاهر طبیعی و دلچسبی نداشت. امروزه روش‌های مختلفی برای آرایش دائم ابرو وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توان قرینه بودن و فرم و حالت ابروها، پرپشتی و تراکم موهای ابرو را تعدیل و تنظیم کرد.

­­آرایش دائم ابرو چیست؟

آرایش دائم ابرو
آرایش دائم ابرو

آرایش دائم ابرو روش‌های مختلفی دارد. همه‌ی این روش‌ها تشابهاتی دارند. در لایه‌ی زیرین پوست، رنگ‌دانه‌هایی با توجه به رنگ پوست و مو و دلخواه شخص، تزریق می‌شوند. با این کار ابروها پرپشت‌تر دیده می‌شوند و معمولا همراه با انجام آرایش دائم فرم ابروها هم مرتب و قرینه می‌شود. تفاوت در روش قرار دادن رنگ‌دانه‌ها در زیر پوست و ظاهر نهایی ابرو است.

فرم ابروها با توجه به چشم‌ها، صورت، موها و حالتِ ایده‌آلِ خود شخص انتخاب و طراحی می‌شود. ظاهر نهایی نسبت به روش انتخابی می‌تواند، در سطوح مختلفی از طبیعی بودن یا تیرگی بیشتر قرار بگیرد. برای مثال ظاهر ابرو پس از میکروبلیدینگ کمی طبیعی‌تر و ظریف‌تر است در نتیجه واقعی‌تر دیده می‌شود. در مقابل، ابرو پس از میکروپیگمنتیشن کمی تیره‌تر و پرتر نظر می‌رسد.

روش‌های مختلف آرایش دائم ابرو:

 • میکروبلیدینگ
 • میکروپیگمنتیشن
 • میکروشیدینگ یا سایه‌ ابرو
 • نانو بلیدینگ

4 روش ­­آرایش دائم ابرو

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ یکی از پرطرفدارترین روش‌های آرایش دائم ابرو است. روش میکروبلیدینگ ظاهری نسبتا طبیعی و زیبا خواهد داشت. با پر کردن نقاط خالی، همچنان نمایی زیبا و حجیم و طبیعی به ابروها می‌دهد.

در این روش با استفاده از دستگاه، خطوط ظریف و سطحی روی پوست ابرو ایجاد می‌شود و این خطوط با رنگی شبیه به رنگ ابروها پر می‌شوند.

میکرو بلیدینگ ماندگاری نسبتا خوبی دارد. بسته به جنس و میزان چربی پوست و مرغوبیت مواد به کار رفته و عمل به نکات مراقبتی، حداقل 12 تا 18 ماه طول می‌کشد تا رنگ، محو و کم‌رنگ شود.

میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن چیست
میکروپیگمنتیشن چیست

میکرو پیگمنتیشن روشی نسبتا جدید از انواع آرایش دائم ابرو است. در این روش با دستگاه مخصوص رنگ‌دانه‌ها به صورت نقطه‌نقطه در لایه‌ی زیرین پوست تزریق می‌شوند. تا جایی که تقریبا قسمت‌‌های خالی را پر می‌کنند.

پس از میکروپیگمنتیشن، ظاهر ابروها بسیار تیره و پرپشت و چشم‌نواز خواهد بود. با این حال برخی افراد ممکن است با تیرگی بیش از حد ابروها راحت نباشند و حس کنند ظاهر ابروی‌شان کمی غیرطبیعی است.

ماندگاری این روش بین 6 تا 36 ماه است. ماندگاری انواع آرایش دائم ابرو از جمله میکروپیگمنتیشن، به عوامل مختلفی مثل نوع پوست فرد (بافت و چربی)، شرایط آب‌وهوایی محل زندگی و کیفیت انجام کار و مواد به کار رفته بستگی دارد. همچنین رعایت نکات مراقبتی هم کمک می‌کند، موعد ترمیم عقب‌تر بی‌افتد.

میکروشیدینگ یا سایه ابرو

در روش سایه ابرو بر خلاف بقیه روش‌های آرایش دائم ابرو، کادری اطراف ابرو کشیده نمی‌شود، بلکه با تکنیک سایه‌گذاری جاهای کم‌مو و خالی‌شده پر می‌شوند.

نتیجۀ نهایی این روش تقریبا طبیعی به نظر می‌رسد و ظاهری مناسب به ابروها می‌دهد.

ماندگاری روش میکروشیدینگ یا سایه ابرو حدود 6 تا 12 ماه است.

نانو بلیدینگ

نانو بلیدینگ یکی از روش‌های نسبتا جدید و پیشرفته‌ی آرایش دائم ابرو است و برای سایه و هاشور زدن ابرو به کار می‌رود.

نانو بلیدینگ تقریبا از نسل روش میکروبلیدینگ است اما نوک سوزن‌های آن ظریف‌تر است و هنگام انجام آن نیازی به فشار دست توسط تکنسین وجود ندارد.

نتیجه‌ی نهایی بسیار ظریف و طبیعی است. خطوط کشیده شده شباهت زیادی به تارهای ابرو دارند. این روش یکی از کم‌دردسرترین روش‌های آرایش دائم ابرو است که خون‌ریزی و درد زیادی هم ندارد.

مزایا و معایب آرایش دائمی ابرو

قبل و بعد از انجام میکروبلیدینگ
قبل و بعد از انجام میکروبلیدینگ

با انجام هر یک از روش‌های آرایش دائم از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

 • هدر نرفتن وقت و رهایی از آرایش کردن هرروزه‌ی ابروها
 • زیبایی بیشتر و همیشگی با وجود حفظ ظاهر طبیعی (با توجه به این که معمولا آرایش دستی توسط خود شخص نتیجه‌ی مطلوبی ندارد)
 • ماندگاری بالا و صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌های مالی
 • دوری از مواد آرایشی و استراحت کردن پوست و جلوگیری از آسیب‌های پوستی
 • تنظیم فرم و تقارن ابروها

تکنیک‌های مختلف آرایش دائم ابرو عوارضی هم دارند که البته تقریبا همه‌ی عوارض جانبی با مراجعه به افراد کارآموزده و حرفه‌ای و رعایت اصول بهداشتی قابل پیشگیری هستند. برای انجام آرایش دائم ابرو می‌توانید به مرکز تخصصی میکروبلیدینگ مهتاب ایرانی مراجعه نمایید. عوارض جانبی احتمالی آرایش دائم ابرو شامل موارد زیر است:

 • عفونت و چرک کردن زخم‌های ناشی از خراش (در روش میکروبلیدینگ) یا سوزن (میکروپیگمنتیشن)
 • نازیبا و غیرواقعی شدن ظاهر ابروها و عدم تقارن
 • تیره یا روشن شدن بیش از حد رنگ ابروها
 • بیرون زدن رنگ‌ها از محدود‌ه‌ی ابرو
 • استفاده از رنگ اشتباه (ناهماهنگ با رنگ ابروها و پوست)
 • درد ناشی از سوزن خوردن یا ایجاد خطوط بر روی پوست (این مورد اجتناب‌ناپذیر است. البته درد ناشی از آرایش دائم ابرو بسیار کمتر از تاتوی ابرو می‌باشد. همچنین قبل از انجام فرایند، روی ابرو پماد بی‌حسی موضعی گذاشته می‌شود تا درد کمتری حس شود)
 • در صورت استفاده نکردن از وسایل یک بار مصرف و عدم رعایت بهداشت به دلیل وارد شدن سوزن‌ها به پوست، امکان درگیر شدن با بیماری‌های شیوع‌پذیر مثل هپاتیت و اچ‌آی‌وی وجود دارد

جمع‌بندی

در این نوشته با ماهیت آرایش دائم ابرو، انواع روش‌ها و تکنیک‌های آرایش دائمی ابرو و مزایا و عوارض آرایش دائمی یا آرایش نیمه دائمی ابرو آشنا شدیم.

برای خانم‌هایی که باردار یا شیرده نیستند و پوست حساسی ندارند، هر کدام از روش‌های آرایش دائم ابرو می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد. از جمله میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن که بهترین نتیجه را با کمترین عوارض فراهم می‌کنند.

برای مطالعه‌ی بیشتر اینجا کلیک کنید.

امتیاز دهید!
[کل: 2 میانگین: 5]

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 2 =